Reklam Ajansları

Reklam Ajansları

Kim 1 milyon TL ister?’ yarışması Elidor reklam filmi oyunculuk seçimleri için yapılmış bir slogan olsaydı, ilk defa kazananı görmüş olacaktık. Neyden bahsediyorum derseniz; Elçin Sangu oynadığı Elidor şampuan reklamı ile tam 1 Milyon TL kazandı. Tabi dahası bir tık sloganı yükseğe taşıtan Boyner reklamında da oynayarak, 2 Milyon TL daha kazandı. Reklam oyunculuğundan bu kadar kazanmanın sırrı ne? Reklam ajanslarının rolü nedir? Yapımcıların beklentisi ne? Başvuru şartları nelerdir? Reklam dünyasında seni neler bekliyor? Hadi  makaleme..

Reklam ajansları, giderek artan insan ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik yapılan reklamlarda, rol alacak oyuncu ile reklamcıyı buluşturan aracı kuruluşturReklam ajanslarıreklam oyunculuğu için başvuran adayların kaydını alıp reklam yapımcısının ihtiyacına göre onları sunup, doğru proje ile doğru oyuncunun buluşmasını sağlayan uzman kuruluşlardır.

Değişen birçok şey gibi insanların da istek ve beklentileri değişmektedir. Bu istek ve beklentileriürün ve hizmetlere yönlendirecek reklamların projesini yapmak ise reklam yapımcılarının işidir. Reklam yapımcılarının değişen tanıtım ihtiyaçlarını karşılamada uzman reklam ajanslarından bekledikleri şey; tanıtımını yaptıkları ürün ya da hizmetin, dikkat çekerek, merak uyandırması için yeni yüz ihtiyacını gidermesidir. Yeni yüz ihtiyacına cevap verebilecek reklam ajansının oyuncu yelpazesi geniş olmalıdır.

Karar verdin reklamların yeni yıldızı sen olmak istiyorsun! Peki, nerden başlamalı? Tabi ki kariyer yönetimine önem veren, güvenilir ve kalitesinden emin olduğun reklam ajansına başvuru formu doldurarak kolları sıvaya bilirsin. Başvuru bilgilerini eksiksiz doldurman ve başvuru formuyla beraber vesikalık ya da net çekilmiş boy fotoğrafını eklemen gerekir.Reklam ajansına online ya da şahsen başvuru yapabilirsin. Kayıt işlemin gerçekleştikten sonra kabul edilirsen, deneme çekimleri için randevu vereceklerdir. Randevulara zamanında gitmen, çekimlerden ise keyif almaya çalışarak rahat olman önemlidir.

‘Bu rol senin!’ mesajını aldın ve ilk reklam filminin çekimine gidiyorsun. Öncelikle sektörde büyük reklam, küçük reklam olmaz. Kendini doğru ifade ettiğin ve ürünle/hizmetle bütünleştiğin her reklam zaten büyüktürDizi ve filmlerden önce reklam çekimleri ile kameralara ısınman, kendini kamera önünde rahatça ifade edebilmen çok önemlidirReklam yapımcı ile sözleşmeni reklam ajansı düzenler. Tüm yasal haklarını güvenceye alması gerekir. Bu konuda özverili çalışan reklam ajansları ile çalışman ilerde başının ağrımaması için önemlidir.

Ajansların isimleri değişse de reklam oyunculuğu ile film oyunculuğu arasında fark yoktur aslında. Asıl önemli olan her daim kendine güvenmendir. Bir kibrit reklamında oynarken, Çetin Tekindor rol arkadaşınmış gibi ciddiyetle oynayıp, senden istenen performansı gösterebiliyorsan bu iş tamam demektir! Oyuncunun eğitimi de kendini geliştirmesi de bitmez. Hep okuyacaksın ki zihninin algoritması devamlı çalışsınYeteneklerini devamlı sorgulayıpgeliştireceksin ki bir adım öne çıkma şansın olsun. En önemlisi ise sabır ile beklemeyi bileceksin. Güvenmediğin hiçbir projenin, yapımcının esiri olmayacaksın.

İstek kanatlarını takıp, sabır atına binerek azimle çalıştığında yeteneklerinin şahlanmamasına imkan yok. Kendine ve ülkene faydalı bir oyuncu olmak için şansın bol, yıldızın parlak olsun.

Bize Ulaşın