Ayak Bileği Kalın Olan Kadınlar Nasıl Ayakkabı Giymeli

  • Anasayfa
  • Ayak Bileği Kalın Olan Kadınlar Nasıl Ayakkabı Giymeli
Ayak Bileği Kalın Olan Kadınlar Nasıl Ayakkabı Giymeli

Ayak Bileği Kalın Olan Kadınlar Nasıl Ayakkabı Giymeli

Kalın ayak bilekleri özellikle günümüzde hiçbir kadın tarafından tercih edilen bir şey değildir. Çoğu kadın genellikle ince bileklere sahip olmak ister, hatta bunun için estetik ameliyat bile olmaktadırlar.

Tabi birkaç ince tüyolarla kalın ayak bileği olan kadınlar nasıl ayakkabı giymeli sorusuna yanıtlar vereceğiz.

Sizlere vereceğimiz birkaç moda kuralıyla, yapacağınız doğru ayakkabı seçimleriyle sıkıcı olan bu durumları en aza indirgeyebilirsiniz.

Peki, ayak bileği kalın olan kadınlar nasıl ayakkabı giyinmeli? Hazırladığımız bu yazımızda sizleri mutlu edecek çözümleri okumaya davet ediyoruz.

Skinny Jean ve ince topuklu ikilisi

İşte her günün en kurtarıcı kombinlerinden birisi skinny Jean ve ince topuklu kemersiz ayakkabılardır. Sizi her zaman zarif ve şık gösterecek seçimlerden birisi olan bu ikili bileklerinizi ince gösterecek doğru seçimlerdendir.

Kalın ayak bileklerine sahipseniz kaba, çok desenli, hantal ayakkabılardan uzak durmanızı öneririz. Bu tarz seçimler bileklerinizi kalın gösterecektir.

Uzak durulması gereken: Bilekten bağlamalı

Kalın ayak bileklerine sahip kadınların bilekten bağlamalı ayakkabılardan uzak durması gerekmektedir. Bileği saracak her detay bileğinizin kalın görüntüsünü ortaya çıkaracaktır.

Yarım ve Sivri Uçlu’ya Tam Puan

Şuan mevsiminde olmasak da yarım ve sivri uçlu botlar kalın bileğe sahip olan kadınlar için ideal bir seçim olacaktır.

İnce Siyah Çorap Detayı

Giydiğiniz skinny Jean ile beraber giymek istediğiniz bot veya Oxford tarzı ayakkabılarda sizi ince bilekli gösterecek ince bir detay, siyah ince çorap olacaktır. Ayakkabı seçimlerinizle beraber buna da dikkat edebilirsiniz.

Kurtarıcı: Uzun etek

Uzun etekler veya elbiseler ayak bileğinin görüntüsünü beğenmeyen kadınlar için en büyük kurtarıcılardan birisidir.

İlle de babet derseniz…

Babet giymekten vazgeçemiyorsanız, ayak bileği kalın olan kadınların babet seçimlerinde kenar kısımları daha oyuntulu ve dekolteli olanlarını tercih etmesi önemlidir. Bu tarz ince detaylarla dikkati farklı bir yöne çekerek kalın görünümlü ayak bileklerinizi gizlemenin yollarından birisini keşfetmiş olursunuz.

Bağlamalı Modellerden Kaçın

Ayak bileği kalın olan kadınlar nasıl ayakkabı giymeli başlığı altında vereceğimiz tüyolardan birisi bağlamalı modellerden kaçmanız olacaktır. Bilekten bağlamalı topuklu ayakkabı seçimleriniz kalın olan bileklerinizi daha da görülebilir kılacaktır.

Bize Ulaşın