Yaz Parfümü Seçmenin Püf Noktaları

  • Anasayfa
  • Yaz Parfümü Seçmenin Püf Noktaları
Yaz Parfümü Seçmenin Püf Noktaları

Yaz Parfümü Seçmenin Püf Noktaları

Baharın da gelişi ile duygularımız, hislerimiz çok değişiyor diyebiliriz. Kışın hava durumlarının kapalı olmasından kaynaklı olarak modumuzun düşmesi veya yapmak istediklerimizi yapamamamız bizi karamsarlığa çekiyor. Yazın ise enerjimiz kışa oranla gayet yüksek oluyor desek yalan olmaz. Aslında parfümlerin de mevsim değişikliği ile orantılı olduğunu belirtmemiz gerekir. Bundan dolayı kışın odunsu ve baharatlı kokular tercih edilirken yazın ise portakal çiçeği, bergamot gibi kokular ön plandadırlar. Kullanacağımız parfümü seçerken kişiliğimizi ve kıyafet seçimlerimizi de ele almamız gerekir. Kendi kokunuzdan uzak kalmaktan korkmamalısınız. Yeni deneyimlere açık ve cesur olun. Bunu yapmak size, hayata yeniden başlamış gibi bir heyecan ve şevk verecektir. Şimdi yaz parfümü seçmenin püf noktaları nelerdir, nelere dikkat etmemiz gerektiğine bir göz atalım.

  1. KIŞ PARFÜMLERİNDEN YANİ AĞIR KOKULARDAN UZAK DURUN

Sandal ağacı, tütün, oud, baharatlar gibi kokuların yaz içerisinde çok boğucu olacağından kesinlikle tercih etmeyiniz. Üstelik bu durum yalnızca karşı taraf için değil sizin için de rahatsız edici bir durumdur. Ağır kokular olarak adlandırdığımız bu kokuların da kışın kullanılmasının bir sebebi var tabii ki. Vücut ısısının düşmesiyle bu ağır koku dağılımını olumsuz bir şekilde etki eder ama tabii ki yazın bu kadar ağır ve kalıcı koku kullanmak çevrenizdeki insanları sizden uzaklaştırabilir.

  1. İÇİNİZİ FERAHLATACAK KOKULAR SEÇİN

Öncelikli tercihinizin turunçgil notalarından (Bergamot, portakal, limon... gibi) yana olmasını önermekle beraber baharı sizinle bir yaşatacak çiçeksi kokular da (portakal çiçeği, gül ve şakayık… gibi) çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Bu çiçeksi kokuların ekstra sakin ve romantik etkilerinin olmadığını söylemek de büyük hakaret olur. Lavanta ve narenciye gibi kokuların yüksek sıcaklıklarda bile boğucu bir hava yaymamaları gerçekten harikulade. Yaz parfümü seçmenin püf noktaları nelerdir soracak olursanız bu seçenekleri değerlendirmenizi öneririz.

  1. PARFÜMÜ NEREYE SIKACAĞIMIZ DA BİR O KADAR ÖNEMLİ

Kulak arkası, omuzlar, dirsek içi ve el bilekleri parfüm sıkmak için en uygun yerlerdir. Buradaki en önemli unsur ise temiz tene ve temiz kıyafete uygulanmasıdır. Banyodan sonra ciltteki gözeneklerin de açılmasıyla birlikte parfümü çok daha kalıcı hale getirebiliriz. Terli teni ise asla parfüm ile örtmeye çalışmayın. Bu durum kokunun daha da yoğun olmasına ve kötü koku yayılmasına sebep olur.

Bize Ulaşın