Tesettür Mankenlik Başvurusu

 • Anasayfa
 • Tesettür Mankenlik Başvurusu
Tesettür Mankenlik Başvurusu

Tesettür Mankenlik Başvurusu

Günümüzde birçok kişi farklı iş imkânlarında çalışarak para kazanmaktadır. İhtiyaca yönelik ortaya çıkan bir diğer iş imkânı da kıyafetlerin tanıtımı ve satışını arttırmaya yönelik mankenlik iş ilanlarıdır. Bu alanda çalışmak isteyen bayan arkadaşlar tesettür mankenlik başvurusunda bulunabilir. Gayet kolay ve kazançlı olan bu işte isteyen herkes çalışabilir ve para kazanabilir. Yapmanız gereken tek şey tesettür mankeni arayan iş ilanlarına ya da ajanslara bu alanda başvuru yapmak. Bundan sonra başvurunuz değerlendirilir ve sizinle iletişime geçilir. Kabul edilme iz sonrasında hemen işe başlayabilirsiniz. Diğer işlere oranla daha az yorucu ve keyifli bir iştir. 


Tesettür Mankeni Nedir? 
Genel olarak bu işi yapacak bayan arkadaşlar belli yaş gruplarındaki kişilerdir. Yine işveren kişilere göre bu değişebilir. Tesettür mankeni, giysilerin ve farklı tasarımdaki tesettür kıyafetlerini üzerine giyerek ürün tanıtımı yapan bu ürünün satışını arttırmaya ve satmaya çalışan kişilerdir. Tesettür mankeni işi kendi içinde gruplara ayrılmaktadır. Bu alanda çalışacak kişi sadece eşarp, şal gibi alanlarda görev alabileceği gibi elbise, kaban gibi kıyafetleri giyerek de tanıtım yapabilir. Tesettüre dair ne varsa bu alanda tanıtıp ve giysiyi giyip ve kamaralara poz vermeniz gerekir. Başvuru İlanı yapan firma size bu konuda yapmanız gereken şeyleri detaylı bir şekilde anlatacaktır. 


Tesettür Mankenin Genel Görevleri 
Tesettür mankeni olarak işe başladığınızda firma size iş hakkında detaylı bir bilgi verecektir ve şartlarını söyleyeceklerdir. Eğer bu şartları ve yapmanız gereken görevleri kabul etmeniz durumunda tesettür mankeni olabilirsiniz. Tesettür mankeni olarak çalışacak bayanların genel olarak yaptığı iş şu şekildedir;

 1.  Firma  ya da marka tarafından belirlenen kıyafetleri giymek. 
 2.  Firmaların satışları arttırması için verilen işleri doğru bir şekilde yapmak. 
 3.  İstenilen mevcut beden ölçülerini korumak ve bu konuda özen göstermek. 
 4.  Giyilen kıyafetleri en iyi şekilde tanıtmak. 
 5.  Kamara karşısında rahat olmak ve üzerindeki elbiseyi farklı açılarda göstermek. 
 6.  Kıyafetin farklı vücut hareketlerinde nasıl durduğunu belirlemek ve görüntülemek için kendisine belirtilen pozisyonda durmak.

Tesettür Mankeni Olmak İçin Gerekli Özellikler
Tesettür mankeninin öncelikle genel olarak orantılı ve simetrik bir vücut yapısına sahip olması gerekir. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki her işveren farklı alanlarda tesettür mankeni arayabilir bunun için beden aralığı yapılacak işe göre değişmektedir. İşverenlerin ya da markaların profesyonellerinde aradığı diğer nitelikler şu şekildedir; 

 

 • Firma tarafından belirlenen vücut ölçülerinde olmak ihtiyacı karşılamak. 
 •  Düzgün bir postüre sahip olmak. 
 •  Değişken mesai saatlerine içerisinde sorunsuz bir şekilde  çalışabilmek. 
 •  Ekip çalışmasına uyum göstermek ve işe hakim olmak.
 •  Güçlü bir iletişim becerisine sahip olmak. 
 •  Dış görünümüne özen göstermek ve bakımlı olmak. 
 •  Tempolu iş ortamına uyum sağlamak ve sağlığına dikkat etmek. 
 •  Ayakta çalışabilecek fiziki yeterliliğe sahip olmak ve beslenmesine dikkat etmek.
 •  Güler yüzlü ve pozitif olmak. 
 •  İş ahlakına sahip olmak.
 •  İşveren kurallarına uymak. 
 •  Verilen her tesettür kıyafetine itiraz etmeden giymesi gerekir. 
 •  Üzerinde taşıdığı kıyafetlere zarar vermemek. 
 •  İşverene ve çalışanlara her alanda yardımcı olacak ve  zorluk çıkarmayacak.

Tesettür Mankeni Nasıl Olunur? 
Tesettür mankeni olmak için resmi bir eğitim mecburiyeti yoktur herhangi bir okula gitmek gerekmiyor. Bu alandan çalışmak isteyen herkes çalışabilir belirli bir eğitim seviyesi ve belge istenmektedir. Yapmanız gereken tek şey bu iş ilanlarına başvuru yapmak. Giyim firmaları ve markalar, ajanslar prova edecekleri, tanıtım yapacak giyim türünün kalıbına uyan vücut ölçüsüne sahip tesettür mankenleri aramaktadır. Sizde bu alanda çalışmak istiyorsanız bu iş imkânlarını değerlendirebilirsiniz ve para kazanabilirsiniz. 

Bize Ulaşın