Reklam Mankenliği Nedir?

Reklam Mankenliği Nedir?

Reklam Mankenliği Nedir?

Reklam Mankenliği Nedir?

 Manken nedir? Top Model ya da Süper Model nedir? Reklam Mankenliği nedir? Manken olmak için; Ajans Cast Ajans da Mankenlik başvurusu yapılabilir mi? Gibi sorular merak konusu.

 

 Manken nedir? Genellikle; sağlıklı, genç, uzun boylu, zayıf, vücut hatlarıyla diksiyonu düzgün, güzel, yakışıklı olan kadın, erkek Modellere Manken denir. Moda, sanat, takı, kozmetik, reklam yada modacıların tasarladıkları ilkbahar, yaz, sonbahar, kış sezonlarında gibi elbise ve giysilerin modacıların satma ve tanıtma amacıyla Mankenlerin ve giydikleri, takı, kozmetik gibi defilelerde zarafet ve yürüyüşleriyle kendilerine hayran bırakan ve sergiledikleri kimse olan Mankenlerdir.

 

 Dünyanın hemen her yerinde farklı ırklardan olan, Mankenlik yapan dünyaca ünlü başarılı profesyonel Mankenlere" Top Model" ya da "Süper Model" denilmektedir.

 

 Diğer farklı sektörlerde çalıştırılan prova Mankenler genellikle, tekstil ve hazır giyim gibi sektörlerinde reklam Mankenliği çalıştırılıyor.

 

 Reklam Mankenliği nedir? Şirket sahibi ya da firma tarafında, satılmasını talep eden ürünlerinin, reklam Mankenliği yapan kişilerin aracıyla radyo, televizyon, gazete, dergi, katalog, broşür, afiş gibi; ürünlerin görülmesi durumunda, alıcıların alması için, satışta büyük kazanç kazanma elde etmek için; kısa ve öz bir şekilde ürünlerin tanıtmasıyla boy gösterenlere dünyaca ünlü top Model, tanınmış yada tanınmamış amatör yada profesyonel Mankenlere reklam Mankenliği denir.

 

 Türkiye' de Manken olmak için; Ajans Cast Ajans'da Mankenlik başvurusu yapılabilir mi? 2007 yılında beri faaliyet te geçen ajans Cast Ajansı profesyonel ajansıyla beraber başarılı projelerden adında söz ettiriyor. Sinema, dizi, film, belgesel, kadın, erkek,çocuk Oyuncu katalog, Manken gibi bir çok sektörde iş, şöhret yetenekleri ortaya çıkarma hayallerinizi gerçekleştirmekte yardımcı oluyor. Kurumsal ajans olan ve ana merkezi İstanbul ve diğer ilerde anlaşmalı kurumsal olan ajans casta başvuru ya da Türkiye'nin hemen her ilinde online üzerinde başvuru yapılabilir. Ajans tarafından onaylandıktan sonra üne kavuşan ihtiyaç duyulan, Oyuncular yetenekleriyle sinema, tiyatro, dizi, fuarlar, kataloglar, Mankenlik, Oyunculuk ya da Modellik gibi bir çok sektörde ajans cast sayesinde başarılı yolunda ilerlediler.

 

 Ajans castta yıldız olma yolunda olanlar, yüklü para kazanarak, kendini kanıtlamak ve boyuna, fiziğine ve güzelliğine güvenen yetenekleriyle, reklam Mankenliği yapmak için ajans casta ücretsiz başvuru yapılabilir. Reklam Mankenliği için; ajans Cast Ajansda Oyuncu ya da reklam Mankenliği için başvuru yapan kadın ya da erkek için Manken projelerinde yer almak katalog çekimlerinde, iyi bir fiziğe sahip, ve yüz güzelliği olması durumunda kayıt, fotoğraf ve sonrasında form doldurulur. İhtiyaç duyulan firmalar Mankenleri beğenildiğinde.Ajans tarafında eğitilir. İş hakkında bilgi,sözleşme ve anlaşma yapılır.İşe aldıkları Mankenleri çalışma saatleri ilgili verilir. İş, hayat ve planlarıyla kuralları sıralandırılır. Mankenlere ne yapıp ne yapmayacağı söylenilir. Mankenlere bir nevi manejerlik yaparlar.Mankenlerin çalışacağı; geliş, gidiş, takı, aksesuar,giysi gibi; projelerde önceden haber vermeli ve Mankenleri bilgilendirmek ajans castta sorumludur. Çekim, kamera,gibi yerler ayarlama, konaklama, ulaşım, seyahat gibi alacakları projelerde Mankenlere önceden haber verilir.

 

 Cast Ajans şirketinde, görevlendirilen reklam Mankenliği yapan Mankenler firmaya ait ve giysi,takı, kozmetik, aksesuar gibi bir çok projede giyme ve takma ürünlerini katalog, moda trend, dergi yada defilelerde boy gösterilir.

 

 Reklam Mankenliği için; aranan yüz olmak istiyorsanız eğer. Formunuzu korumalı,sağlıklı beslenmeli, spor yapmalı, cilt, yüz, diş bakımı hiç aksatmadan hergün önem vermelisiniz. Ayrıca moda trend gibi haberlerde bilgili olmalı, moda, trend ile ilgili dergi, kitaplar okumalı, genel kültür, yabancı dil gibi kendinizi her alanda yetiştirmelisiniz.

 

 Sizde ajans Cast Ajansta Manken, Model, Oyuncu olmak istiyorsanız. Hayallerinizde gerçekleştirmek için bir adım atmalı. Ajans Cast Ajansta kapısını tıklatmalı ve ücretsiz başvuru yapabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bize Ulaşın