Yargı Dizisinin Oyuncuları

Yargı Dizisinin Oyuncuları

Yargı Dizisinin Oyuncuları

Yargı Dizisinin Oyuncuları

Yargı, ilk bölümü 19 Eylül 2021 tarihinde yayınlanan başrollerini Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz ikilisinin paylaştığı bir dram ve polisiye tarzı televizyon dizisidir. Yönetmenliğini Ali Bilgin’in yaptığı program yayınlandığı her hafta reyting listelerinde zirveye oynamaktadır. Kanal D’de canlı olarak, PhuTV’de bölümleri yayınlanan dizinin yapımcılığını Ay Yapım Üstlenmektedir. Senaryonun yazarı ise Sema Ergenekon’dur. Her hafta yayınlanan yüz kırk dakikalık bölümleri ile seyircileri ekran başına toplayan dizi, bir cinayet etrafında şekillenmektedir. Dizide Kaan Urgancıoğlu Cumhuriyet Savcısı Ilgaz Kaya, Pınar Deniz ise Avukat Ceylin Erguvan rolünü canlandırmaktadır.

Yargı Oyuncuları

Yargı dizisinin başrollerini Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz paylaşmaktadır. Dizide Uğur Polat, Cezmi Baskın gibi birçok duayen isim de rol almaktadır.

Kaan Urgancıoğlu (Savcı Ilgaz)

Kaan Urgancıoğlu 8 Mayıs 1981 tarihinde dünyaya gelmiş oyuncu ve model’dir.  Son dönemde Yargı dizisindeki Ilgaz ve Aşk 101 dizisindeki rolü ile gündeme gelmiştir. Türk model ve dizi – sinema oyuncusu Kaan Urgancıoğlu baba tarafından İzmir, anne tarafından Suriye ve Arnavut kökenlidir. Ortaokulu İzmir Özel Türk Koleji’nde, lise öğrenimini ise Özel İzmir Amerikan Koleji lisesinde tamamladı. Üniversite öğrenimini ise Marmara Üniversitesi Sermaye Piyasası ve Borsa bölümünde iki bin yedi yılında tamamladı. Öğrencilik hayatı esnasında Karaoğlan ve Kampüsistan dizilerinde başrolde oynayarak oyunculuk hayatına atıldı. Oynadığı ilk sinema filmi ise iki bin beş yılında vizyona giren Ispanaktan Nağmeler filmiydi. Üniversite öğrenimini tamamlamasının ardından New Yorl’taki Stella Adler Studio of Acting’de oyunculuk dersleri aldı. Türkiye’ye dönüş yaptıktan sonra Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Film ve Drama bölümünde tezsiz yüksek lisans yaptı. Aynı yıllarda Çetin Sarıkartal’ın yönettiği Ara adlı oyunda oynadı. Kara Sevda isimli dizideki Emir Kozcuoğlu rolüyle akıllarda yer alan Kaan Urgancıoğlu, 2015 yılında Ayaklı Gazete’nin TV Yıldızları Ödüllerinde en iyi yardımcı erkek oyuncu kategorisinde ödül aldı.
-Pınar Deniz (Avukat Ceylin)

Pınar Deniz, 1993 yılının son bahar aylarında Adana’da dünyaya geldi. Mardinli ve Arap kökenli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi ve iki yaşından sonra İstanbul, Tarabya’da büyüdü. Huri Deniz isimli bir ablası da vardır. Başarılı oyuncu, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde yükseköğrenimini tamamlamıştır. Oyunculuğa ilk adımını ise 2014 yılında yayınlanan Sil Baştan adlı dizide Evrim karakterine hayat vererek attı. Aybı zamanda ünlü oyuncu, Murat Dalkılıç isimli şarkıcının yani adlı şarkısının klibinde oynamıştır. İki bin on altı ve on sekiz yılları arasında Kanal D’de yayımlanan Vatanım Sensin adlı dizide yıldız rolünü canlandırmıştır. İki bin on sekiz yılında ise bir deli rüzgâr dizisinde, başrolünü Berk Cankat’la paylaştığı, gökçe karakterine hayat verdi.  Son zamanlarda popüler olmasını sağlayan ve asıl çıkışısını yaptığı proje ise Aşk 101 dizisidir. Aşk 101 dizisinde Burcu karakterini canlandıran Pınar Deniz, bu dizi ile beraber esas çıkışını yapmıştır. 2021 yılı itibari ile Kanal D ekranlarında yayınlanan ve yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği Yargı dizisinde Avukat Ceylin Erguvan rolüne hayat vermektedir.

Uğur Polat (Yekta Tilmen)

1956 yılında dünyaya gelen duayen oyuncu Uğur Polat, günümüzde Yargı dizisinde Tilmen Hukuk bürosunun sahibi Avukat Yekta Tilmen rolünü canlandırmaktadır. 1978 yılında Ankara Sanat Tiyatrosuna katılan duayen oyuncu, 1981 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünde eğitim görmüştür. On altı yıl çalıştığı Devlet Tiyatrosunda otuz tiyatro oyununda rol almıştır. Bin dokuz yüz doksan altı yılında İsmet Küntay Tiyatro Ödülü’nü aldı. Oynadığı pek çok sinema filmi ödüllere layık görüldü.

Mehmet Yılmaz Ak (Savcı Pars)

Pek çok sinema filmi ve televizyon dizisinde rol alan Mehmet Yılmaz Ak yargı dizinde Savcı Pars rolünü canlandırmaktadır.
Hüseyin Avni Danyal (Metin Amir)

Bin dokuz yüz seksen beş yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro – Oyunculuk bölümünde yüksek öğrenimini tamamladı. Bir süre Ankara Devlet Tiyatrosunda sahne alan Hüseyin Avni Danyal Yargı dizisinde Metin Baş komiser rolünü canlandırmaktadır.

 

 

Bize Ulaşın