Kapalı Model İş İlanları

  • Anasayfa
  • Kapalı Model İş İlanları
Kapalı Model İş İlanları

Kapalı Model İş İlanları

 

Giyim sektörü, özellikle Bursa gibi illerde son derece gelişmiştir. Bununla beraber, son yıllarda dünyada ve ülkemizde e-ticaret sektörünün gelişme göstermesi, kapalı giyim sektörü ve bu sektörle ilgili olarak kapalı model iş ilanları ile ilgili talebi de ciddi oranda arttırmıştır. Kapalı model iş ilanları ve kapalı mankenler, tesettür giyim marka ve firmaları tarafından sıklıkla verilen iş ilanlarıdır ve oldukça da talep görmektedir. Bunun nedeni, ülkemizde tesettür giyim marka ve firmalarının sayısının gün geçtikçe artması ve buna paralel olarak katalog çekimleri / fotoğraf çekimleri konusunda desteğe ihtiyaç duymalarıdır. Kapalı model iş ilanları, aynı zamanda tesettür giyimi hayatının bir parçası haline getirmiş olanlar için de son derece cazip iş / kariyer imkânları sunduğu için günümüzde yoğun olarak ilgi görmektedir.

 

Tesettür Model İş İlanları

Tesettür model iş ilanları, tesettür giyim üzerine odaklanmış olan markalar için çalışacak personel için verilen iş ilanlarıdır. Fotomodel iş ilanları veya mankenlik iş ilanlarından farklı olarak, tesettür model iş ilanlarında çoğunlukla kadınlar tercih edilmektedir. Tesettür giyimi hayatının bir parçası haline getirmiş olan kadınlar tarafından değerlendirilen iş ilanları sayesinde, kadınlar bu alanda iş bulabilir ve çalışabilirler.

Tesettür giyim model iş ilanları, bu alanda meydana gelen çalışan personele paralel olarak artmaktadır. Model veya manken olarak çalışacak kadınların çoğu zaman bu konuda bilgi ve deneyim sahibi olmaları beklenebilir. Bununla beraber, tesettür model iş ilanları için başvuru yapacaksanız, bir mankenin fiziğine sahip olmanız gerekli olmayabilir. Çoğu zaman 18 – 35 yaş arası hanımlar, tesettür model iş ilanları için başvuruda bulunabilirler.

 

Tesettür Manken İş İlanları

Tesettür manken iş ilanları, tesettür giyim konusuna odaklanmış olan firmalar tarafından verilir. Tesettür giyim katalog çekimleri için, tesettür modelleri tercih edilir. Çoğu zaman mankenlik – modelliğin farklı dallarında deneyim sahibi olan özellikle kadınlar, tesettür manken iş ilanları için başvuruda bulunabilirler. Tesettür manken iş ilanları, çalışma koşullarının nispeten rahat olduğu bir mankenlik – modellik alanıdır. Kapalı manken ve model adayları, sorun yaşamadan katalog çekimlerini saatler veya günler içinde gerçekleştirir ve ücretlerini aracı olan cast ajansı veya direkt olarak firmadan alabilirler.

Tesettür model iş ilanları, diğer mankenlik – modellik dallarından farklı olarak çoğunlukla sadece kadınlar tarafından değerlendirilebilirler. Bununla beraber, günümüzde çoğu kadın için tesettür manken iş ilanları, daha rahat değerlendirilebilecek manken / model iş ilanları arasında gelmektedir. Kapalı manken iş ilanları için farklı yaş gruplarından pek çok kadın başvuruda bulunabilir.

Tesettür mankenleri iş bulmak için ajanslara (cast ajanslarına) veya firmalara başvurabilirler. Güvenilir ajanslar, özellikle “reklam yüzü” olma potansiyeli yüksek kadınları tesettür giyim firmaları ile buluştururlar ve sonuçta katalog çekimleri / katalog fotoğraf çekimleri gerçekleştirilir. Çoğu zaman tesettür giyim mankeni iş ilanları için bir maaştan söz etmek pek olası değildir. Bunun yerine, çalışılan saat veya gün üzerinden modellik / mankenlik yapanlar ücretlerini alırlar.

 

Giyim Mankeni İş İlanları

Giyim mankeni iş ilanları, kariyerini mankenlik – modellik alanında geliştirmek isteyenler için önemlidir. İş ilanlarına başvurmadan önce, dikkatli olmanız gerekir. Güvenilir olmayan ajanslarla kesinlikle irtibat kurmayın veya çalışmayı düşünmeyin. Tüm bunlara ek olarak iç çamaşırı modelleri gibi çeşitli “özel” giyim ürünleri için başvuruda bulunmadan önce, iki kere düşünmeniz gerekebilir. Giyim mankeni / giyim modelleri iş ilanları çok farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek şekilde olabilir. Tesettür gibim mankenliği / kapalı giyim modelliği bunlar arasında en güvenlileri arasında yer alır. Ayrıca, el mankenliği (kozmetik ürünler, ürün video çekimi vs. için) veya ayak mankeni (terlik veya ayakkabı gibi ürünler için) sıklıkla sektör tarafından talep edilirler.

Giyim mankeni iş ilanları, çoğu zaman günceldir çünkü bu alanda ticari faaliyetine başlayan firma ve markaların sayısı günden güne artmaktadır. Giyim ve özellikle tesettür giyim için de “manken” ve “modeller” veya “ürün katalog çekimleri” – “ürün fotoğrafları” son derece önemlidir. Bu alanda çalışmak isterseniz, aşağıda sizin için sıraladığımız birkaç unsura dikkat etmeniz gerekebilir:

  • Firma veya Ajansa Dikkat Edin: Giyim mankeni olarak çalışmak isterseniz, başvuruda bulunacağınız firma / ajanslara dikkat edin. Bu alanda güvenilir firma ve ajansları tercih etmeyi kesinlikle ihmal etmeyin.

 

  • Mankenlik / Modellik Yapacağınız Giyim Türünü Öğrenin: İç çamaşırı modelliği gibi çeşitli mankenlik / modellik iş ilanları, her türden kadın için uygun olmayabilir. Bu nedenle ürünleri için modellik / mankenlik yapacağınız giyim – tekstil ürününün menşei hakkında mutlaka bilgi edinin.

 

 

  • Çalışma Koşullarını Doğru Değerlendirin: Günlük veya saatlik; çoğu zaman ürün fotoğraf çekimleri, saatler içinde kısa bir zamanda bitirilir. Buna karşın, uygun saat ve çalışma koşulları için, başvurduğunuz firma veya ajansla yakın iletişimde olmaya özen gösterin.

 

  • Cast Ajansları ve Firmalara Fotoğraflarınızı Bırakın: Fotoğraf çekimi için çeşitli stüdyolardan yardım alabilirsiniz. Sonrasında, çektirdiğiniz fotoğrafları güvenilir ajanslara (cast ajanslarına) yollayabilir, bu alanda tercih edilme olasılığınızı ciddi oranda arttırabilirsiniz.

 

Tesettür Mankeni Başvuru Formu

Tesettür mankeni başvuru formu doldururken, bilgilerinizin doğru olmasına son derece dikkat etmeniz gerekir. Böylece, katalog çekimi – reklam yüzü olarak sizi tercih edecek firma ve kuruluşlara ciddi anlamda yardımcı olabilirsiniz. İş ilanı başvuru formlarını doğru doldurmak ve bilgilerin doğru olması, aynı zamanda işe alım olasılığınızı da ciddi oranda arttırır. Bu nedenle, tesettür mankeni başvuru formu veya diğer işe alım formlarında, formdaki bilgilerinizin olabildiğince doğru olmasına dikkat etmeye özen göstermelisiniz.

Bize Ulaşın