İnstagram Hesap Silme

İnstagram Hesap Silme

İnstagram Hesap Silme

İnstagram Hesap Silme

Pandeminin de getirdiği şartlar içerisinde hepimiz İnstagram uygulaması içerisinde saatlerimizi geçiriyoruz. Kimilerimiz uygulama üzerinden İnstagram influencerları kakip ediyor, kimilerimiz bizzat kensdisi influencerlık yapıyor, kimilerimiz de gündem için uygulamayı kullanıyor. Öyle veya böyle hepimiz bu uygulamayı farklı amaçlarla da olsa kullanıyoruz. Uygulama üzerinden dünyadan haberdar oluyor, arkadaşlarımızın neler yapığını öğreniyoruz. Ancak kimi zaman sosyal medyanın yapaylığı can sıkıcı olabiliyor hatta bazen bu yapaylık rahatsız edici düzeylere çıkıyor. Ya da uygulama çok fazla zamanımızı alıyor ve vaktimizi boşa harcıyoruz. Aslında bu sebepler instagram hesaplarımızı kapatma isteği doğuruyor. Bu isteğin sonucu olarak da instagram hesap silme ya da instagram hesap dondurma işlemlerini araştırıyoruz. Bu işlemleri sizin için araştırdık ve özetledik. Bu yazımızın devamında tüm bu soruların yanıtını bulabilirsiniz.

Kullanıcılardan İnstagram hesaplarını silme ve kapatma alanında çok fazla istek alan instagram şirketi, daha önceden hesap silme ve dondurma işlemlerini katı kurallara bağlamaktaydı. Kullanıcıların bu alandaki isteklerinin sonucu olarak şirket instagram hesap silme ve instagram hesap dondurma işlemleri için bazı çözüm önerileri sunmaya başladı. İnstagram, pek çok sosyal medya platformunda bulunduğu üzere kullanıcıların intagram hesaplarını dondurabileceği ya da tamamen sileceği seçenekler sunuyor. Herhangi bir sebepten veya sebepsiz şekilde instagram hesabınızı kapatmak isterseniz, yazının devamında bulunan adreslere tıklayarak İnstagram hesap silme linki ve instagram hesap dondurma linki seçeneklerine ulaşabilirsiniz.

İnstagram uygulamasını halihazırda dünya üzerinde bir milyar kişi kullanırken, Ülkemizde ise bu rakam kırk milyon kullanıcı civarındadır. Milyonlarca kullanıcı arasından her gün yüz binlerce kişi İnstagram hesap silme işlemini gerçekleştiriyor.

İnstagram hesabınızı silerken veya dondururken dikkat etmeniz gereken iki önemli husus vardır. Bu hususlar:

  1. İnstagram dondurma: Bu işlemi İnstagram hesabınıza uyguladığınız taktirde hesabınız geçici olarak kapanacaktır. Diğer kullanıcılar hesabınızı göremeyecek gönderileriniz, beğenileriniz gibi tüm veriler gizlenecektir. Bu işlemi uyguladığınız taktirde hesabınız gizlenecektir. Ancak dilediğiniz taktirde İnstagram platformuna mobilden veya web üzerinden giriş esnasında giriş ekranına kullanıcı adını ve şifrenizi girip onaylarsanız hesabınız geri açılır.
  2. İnstagram Silme: İnstagram kalıcı hesap silme olarak da bilinen bu seçeneği uyguladığınız taktirde hesabını kalıcı olarak silinecektir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır o da zaman. İnstagram, eğer hesabınızı silmekten vazgeçerseniz hesabınızı tekrar kullanabilin diye size bir ay zaman tanır. Bu bir ay boyunca hesabınıza dondurma işlemi uygulanır, gizlenir. Bu bir ay içerisinde hesabınıza tekrar giriş yaparsanız hesabınız aktif duruma gelecektir. Ancak bir ay boyunca hesabınıza giriş yapmaz iseniz hesabınız kalıcı olarak silinecektir.

İnstagram hesap dondurma linki (Geçicidir): Buraya tıklayınız.

İnstagram hesap silme linki (Kalıcıdır): Buraya tıklayınız.

Zor günler geçirdiğimiz bu dönemde hepimizin gözleri instagram sayfalarında gitgide gezinmeye devam ediyor. İnstagramın aktif olarak kullanılmaya başladığı bugünlerde fotoğraf çekimleri epey artış göstermiş durumda. Yüksek beğeni toplamak hepimizin adeta odak noktası olmuş durumda. İnstagram İnfuencerlar ve bloggerlar sayesinde instagram pozu vermeyi,yukarı kaydırmayı ve giyinmeyi öğrendik. İnstagram sayfamızda hangi tonlama ile hangi pozu vereceğimize kadar her şeyi neredeyse en ince ayrıntısına kadar bilir olduk. İntagram Poz tavsiyeleri adlı yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

 

Bize Ulaşın