Düğüne Giderken Nasıl Giyinmeli?

  • Anasayfa
  • Düğüne Giderken Nasıl Giyinmeli?
Düğüne Giderken Nasıl Giyinmeli?

Düğüne Giderken Nasıl Giyinmeli?

Kimin düğünü olursa olsun ister yakın akraba ister arkadaş olsun, her kadının güzel ve şık görünme isteği elbette vardır. Gardırobunuzun önünde hangi elbiseyi giyineceğinizi saatlerce düşünüyorsanız sizleri aşağıdaki yazımızı okumaya davet ediyoruz.

Davetlisi olduğunuz düğünlerde takacağınız takıyı düşünmekten çok kadınların aklını kurcalayan göz kamaştırıcı ne giyebilirim sorusudur.

Düğüne giderken nasıl giyinmeli diye araştırdığınız ve kararsız kaldığınız durumlarda ya da fikir almak istediğinizde sizlere karar verebilmeniz için birçok seçenekler sunacağız. Öncelikle kimin düğününe katıldığınız, akrabanız, yakın arkadaşınız ya da samimi aile dostunuzun bir cemiyeti mi olacak, yoksa tanıdığınız ya da uzaktan akrabanız olan birisinin düğünümü, öncelikle bunu ayırt edebilmemiz gerekiyor. Bunun yanında gidilecek düğün mekanı ve hava durumu kararlarımızı etkileyecek en büyük etkenlerden birisidir. Giyeceğiniz abiyenin ya da elbisenin seçimi kesinlikle mevsimine uygun olmalıdır. Yazın sıcağında çok beğendiğiniz kadife kumaş elbiseyi giymeniz absürt duracaktır. Bunların yanında sizi de bunaltacak ve sıkıcı bir akşam geçirmenize sebep olacaktır. Tabi aynı şekilde kışın da uçuş uçuş ince kumaş bir elbise giymek de uygun olmayacaktır.

Seçeceğiniz elbisenin vücut tipinize uygun olması da diğer önemli olan kriterler arasında yer almaktadır. Moda, trend bir yana elbette sevdiğiniz kıyafetler olacak ancak vücut tipinize uymayıp sizi daha kısa, kilolu veya biçimsiz göstermesini göze almamalısınız.

Düğüne giderken nasıl giyinmeli konusunda biraz daha detaya inecek olursak, düğünün yapılacağı mekanlara göre nasıl giyinilir diye merak edenler olabilir, bu sebeple bu konuya da değinelim…

Tarihi mekanlarda yapılacak düğünlerde oldukça şık görünmek sizi ortama uygun kılacaktır. Dantelli, zarif bir şekilde işlenmiş taşlar mekana göre sizin de ağır ve şık duruşunuzu yansıtacaktır.

Bahçe, kır gibi yerlerde yapılacak düğünlerde ağır elbiselerden kaçınmalısınız. Onun yerine daha salaş, uçuş uçuş ince kumaşlı elbiseler seçmelisiniz. Kır düğününe giderken nasıl giyinmeli diye araştırdığınızda size önerimiz, çiçek motifli, asimetrik kesimli zarif uzun elbiseler seçebilirsiniz.

Gideceğiniz düğün otelin balo salonunda gerçekleşecekse bütün zarafetini ortaya koymalısın. Ortamın şıklığına ve ağırlığına kendin de katkıda bulunmalısın. Gideceğin düğün yakın birisinin ise sırt dekolteli, taşlı gösterişli A kesim abiye tercih edebilirsin.

Kulüp ve davet salonlarında iddialı seçimler yapabilmek senin hakkın. Elegan ve zarif bir görünüm ile salona adım atacağın andan itibaren tüm gözlerin üzerinde olacağını hissedebilirsin.

Havuz başı düğüne giderken ise yaz akşamlarına uygun sıcak hava ve müzikler eşliğinde yapılacak davetlerde uzun kesim şifon asimetrik kesim elbiseler tercih edebilirsin. Hafif kumaşlı olarak seçeceğin elbiseyle rahat rahat düğün mekanında eğlenebilirsin.

 

Bize Ulaşın