Yasak Elma (Dizi)

Yasak Elma (Dizi)

Yasak Elma (Dizi)

Yasak Elma (Dizi)

Yasak Elma ilk bölümü 19 Nisan 2018 tarihinde yayınlanan, yönetmenliğini üç sezon boyunca Neslihan Yeşilyurt’un Dördüncü sezonda Murat Öztürk’ün beş ve sonraki sezonlarını ise Ece Erdek Oğlu’un yaptığı bir televizyon yapımı dizidir. Senaryosunu ise Melis Civelek ve Zeynep Gür birlikte kaleme almıştır. Yasak Elma Dizisinin müzikleri ise Cem Tuncer, Efecan Tuncer ve Ercüment Orkut imzalıdır. Yasak Elma dizisinin başrolleri Şevval Sam, Eda Ece, Berk Oktay, Biran Damla Yılmaz ve Murat Aygen isimleridir.

Ekip

Dizinin prodüksiyon işleri Medyapım tarafından gerçekleştirilmektedir. Yapımcısı Fatih Akson’un olduğunu dizinin uygulayıcı yapımcısı ise, Şelale Baskıcı’dır. Birinci yönetmeni Ece Erdek Koçoğlu, ikinci yönetmeni Elif Turgay, dizinin yardımcı yönetmeni ise Betül Yıldırım’dır. Dizinin senaristlik görevini ise Melis Civelek ve Zetnep Gür gerçekleştirmektedir. Görüntü yönetmeni Hakan Dinçkuyu, direktörü Nalan Yıldırım, Işık şefi Mehmet İşçi, stil danışmanları ise Ayşenur Aksoy ve Aybüke Özmantar isimleridir. Sanat yönetmeni Mert Kalender; yapım koordinatörü Osman Zormen’dir. Dizinin kurgu yazarı Serdar Çakular, miksi ise İlken Rukan’a aittir. Diznin orijinal müzikleri ise Ercüment Orkut, Efecan Tuncer, Cem Tuncer isimleri tarafından hazırlanmaktadır. Dizinin açılış ve bitiş müzikleri Efecan Tuncer’e aittir.

Yasak Elma Karakterleri

Ender Çelebi (Şevval Sam): Dizide Şevval Sam isminin canlandırdığı Ender Çelebi, Halit, Kaya ve Alihan’ın eski eşi; Sinan ile Doğanın eski sevgilisi ve Yiğit karakterinin annesidir. Caner’in ablası ve Kuyu Holdingin kurucu ortağı ve Ceo’sudur. Cesaretli ve güçlü bir kadındır. İş hayatında ise çok başarılıdır. Güç ve para olmazsa olmazları arasındadır. Kaya karakterine erken yaşlarından beri aşıktır.

Yıldız Yılmaz Yıldırım (Eda Ece): Zeynep karakterinin kardeşidir. Halitcan’ın annesi ayrıca Asuman ve Mustafa çiftinin kızıdır. Doğan’ın eşi, Çağatay, Halit ve Kemal’in eski eşi ve son olarak Kerim’in eski sevgilisidir. Her zaman mutlu ve pozitif olmaya çalışan, sempatik ama kinci bir karakterdir Bursalıdır. Ailesinin maddi durumu pek iyi olmadığı için gençliğinden beri her zaman zengin olmayı hayal etmiştir. Lükse ve sosyeteye özel bir ilgi duyar.

Çağatay Kuyucu (Berk Oktay): Dizide Atlas’ın babasıdır. Yıldız karakterinin eski eşi, Hasan Ali ve Feride çiftinin oğlu, Ahu karakterinin kardeşi ve Feyza ile Kumru karakterlerinin eski sevgilisidir. İyi eğitimli, varlıklı ve çalışkan bir insandır.

Kumru Yıldırım (Biran Damla Yılmaz): Doğan’ın kızıdır ve Çağatay’ın eski sevgilisidir. Dünya çapında tanınan bir sosyete güzelidir.

Doğan Yıldırım (Murat Aygen): Yıldız’ın hayat arkadaşıdır. Kumru karakterinin babası, Ender ve Arzu karakterlerinin eski sevgilisidir. Kuyu Holding oluşumunun yeni ortağıdır. Olağanüstü zengin bir iş adamıdır. Toskana’dan İstanbul’a dönmüştür. Geçmiş yıllardan beri Sami Önder’le arasında büyük bir husumet vardır.

Yasak Elma Konusu

Yasak Elma dizisinin konusu kısaca şu şekildedir: Yıldız ve Zeynep çok iyi anlaşan iki kardeştir. Yıldız genç yaşlarından beri her zaman zengin olmayı ve kendisine saygı duyulmasını istemiştir. Yıldız sosyetenin uğrak mekanlarından birinde garsonluk yapmakta, Zeynep ise büyük bir firmada asistan olarak çalışmaktadır. Yıldız karakterinin yaşamı, Ender adında sosyeteden bir kadının bir teklifi ile değişir. Dizide Ender karakteri kocası Halit’den kurtulmak ve sevgilisi ile beraber olmak amacı ile Halit için bir kadın aramakta iken Yıldız karakterini bulur ve bu iş için onu seçer. Ender Yıldız’a kocasını ayartması gerektiğini söyler ve bunun karşılığını fazlasıyla alacağını da belirtir. Yıldız ise hayatını değiştirecek olan bu teklifi hiç düşünmeden kabul eder. Zeynep’in asistanlık yaptığı şirket ise Alihan adındaki zengin bir iş adamı tarafından satın alınır. Alihan ve Zeynep arasında büyük fark ve zıtlıklar vardır, fakat bunlar zaman ile büyük bir etkileşime dönüşür. Ancak Yıldız ve Zeynep’in Bilmediği şey, Alihan’ın Halit’in ortağı ve ikinci eşinin kardeşi olduğudur. Bu yüzden ikisinin de alacağı kararlar yalınız kendi hayatlarını değil diğerlerinin hayatlarını da derinden etkileyecektir. Ender ve Yıldız karakterleri büyük bir zaman boyunca ortalıktan kaybolur. Bunu fırsat bilen Şahika karakteri ise Halit karakterini ve çocuklarını kandırarak gelecek planlarında adım adım ilerler. Ender ise aylar önce bir akşam yemeği sırasında denize düşmek suretiyle büyük bir kaza geçirir ve bu kazanın sonucunda uzun bir süre felç olur. Artık tek amacı sabır ile iyileşip, tüm düşmanlarından birer birer intikam almaktır. Yıldız İse Halit’ten hamiledir ve çocuğu sağlıklı bir şekilde doğurmak için annesi ile beraber doğduğu köyde ikamet etmektedir. Yıldız’ın tek amacı bundan sonra çocuğunu bütün kötülüklerden uzak tutarak doğurmak ve büyütmektir. Aradan uzun bir zaman geçtikten sonra Ender felç hastalığını atlatır. En büyük düşmanı olan Şahika’ya gücü tek başına yetmeyeceği için, Yıldız’ın yanına gider. Yıldızın monoton ve sakin hayatı bir gece kapısında ansızın Ender karakterinin belirmesi ile değişir. Ender Başından geçen olayları Yıldıza tek tek anlatır ve ardından Yıldız’a iş birliği teklif eder. Bu şekilde eski düşmanlar, ortak düşmanlarını devirmek için güçlerini birleştirirler. Halit, eski gücüne tekrar kavuşur. Artık tek amacı Yıldız ile tekrar evlenmek ve onun ile huzurlu ve mutlu bir hayat kurmaktır. Yıldız karakteri ise Kerim’e olan ilgisi yüzünden bundan emin değildir. Ender ve Kaya çiftinin evliliği ise mutlu ve huzurlu bir şekilde ilerlerken Şahika’ın planları sayesinde bozulur ve çift en sonunda boşanır. Şahika ise yaptıkları ile Halit'in güvenini kazanmak ve onunla dünya evine girmeyi planlamaktadır. Bu dönem içerisinde Ender, Yıldız ve Şahika birçok olay yaşamıştır. Fakat bir gün üçünün de bulunduğu büyük bir araba kazasında Halit Karakteri ölür ve üçünün de hayatı tamamen değişir.

Bize Ulaşın