Cast Ajans Nedir

Cast Ajans Nedir

Cast Ajans Nedir

Cast Ajans Nedir

Televizyon, sinema ve reklam dünyasında oyuncu, model, sunucuların kanal yetkilileri ve yapımcılarla buluşturan aracı kurumdur. Cast Ajansları kadrosundaki oyuncu ve modellerin, ajansın deneyimli ekibi aracılığıyla sinema filmi, dizi film, televizyon filmi, reklam kampanyaları, reklam filmleri, defile, tanıtım, sunuculuk alanlarında doğru zamanda doğru firmalarla çalışmalarını sağlar ve mesleki kariyerleri süresince gerek hukuki gerekse finansal alanda yönlendirir, bilgilendirir ve uzman kadrolarla takibini sağlar. 

 

 Cast Ajansları nasıl çalışır?

* Cast Ajansları web sayfaları üzerinden başvuru kabul ediyor.  

* Başvurular arasından seçilen adayların fotoğrafları çekilerek, ajansın kayıtları arasına alınıyor.  

* Oyuncu adaylarıyla her yıl yenilenen sözleşme yapılıyor.  

* Daha sonra fotoğraflar ajansın web sitesinde yayınlanmaya başlanıyor.  

* Prodüksiyon şirketleri, reklam ajansları müşterileri için bu fotoğraflar arasından seçilen adaylar için Cast Ajanslarıyla irtibata geçiyor.  

* Cast Ajansları oyuncu adaylarını arayarak görüşmeye yönlendiriyor.  

* Reklam, dizi ya da sinema filmi için yapılan seçmelerde beğenilen adayların ücretlere ajanslarına ödeniyor. Anlaşmalar 13 bölüm üzerinden yapılıyor.  

* Ajanslar sözleşmeleri gereği oyuncularının kazançlarından yüzde 20 pay alıyor.  

* Cast Ajanslar genellikle oyuncu, yabancı oyuncu, yerli-yabancı dublaj sesi, aile, çocuk ve pet (hayvan) gibi kategorilerde hizmet veriyor.  

Cast Ajansı ve oyunculuk Sektörün hareketlenmesiyle birlikte oyuncu ihtiyacı da ortaya çıktı. Özellikle yeni yüzler arayan yapımcılar, cast (oyuncu) ajanslarıyla çalışıyor. Cast Ajansları figüran dahil her kademedeki oyuncu ihtiyacını karşılıyor. Rüştünü ispat etmiş oyuncularla genelde ajanslar sözleşme imzalıyor. Türkiye’de güvenilir ve ciddi çalışan ajansların yanısıra “çanta ajans” diye tabir edilenlerle birlikte bu ajans sayının 200′ü geçtiği tahmin ediliyor. Sadece gençler değil her meslekten insan bu ajanslara oyuncu ve model olmak için kaydoluyor. Avukattan ev hanımına, öğretmenden mühendise birçok meslekten insan biraz şöhret, biraz da para ümidiyle ajansların kataloglarına giriyor. 

 

Oyuncu, sunucu, manken olmak isteyenler artık Cast Ajansları sayesinde iş buluyor. Bir nevi menajerlik hizmeti sunan cast ajanları nedir ve nasıl çalışır Cast Ajansı nedir? Televizyon, sinema ve reklam dünyasında oyuncu, model, sunucuların kanal yetkilileri ve yapımcılarla buluşturan aracı kurumdur. Cast Ajansları kadrosundaki oyuncu ve modellerin, ajansın deneyimli ekibi aracılığıyla sinema filmi, dizi film, televizyon filmi, reklam kampanyaları, reklam filmleri, defile, tanıtım, sunuculuk alanlarında doğru zamanda doğru firmalarla çalışmalarını sağlar ve mesleki kariyerleri süresince gerek hukuki gerekse finansal alanda yönlendirir, bilgilendirir ve uzman kadrolarla takibini sağlar.

 

 

 

En İyi Cast Ajansları

Cast Ajansları dizi ve filmlerde oynayacak olan oyuncuların yer aldığı ajanslardır. Reklam, modellik, marka tanıtımı, film ve dizi birçok alanda oyuncu temini sağlarlar.

 

Eğer mankenlik yapmak, marka yüzü ya da reklam yüzü olmak istiyorsanız en güvenilir ve sektöre hakim ajansları tercih etmeniz kariyer hedefiniz için önemli bir adım olacaktır. Ajanslarla ilgili günümüzde merak edilen birçok husus bulunmakta. Bunlardan bazıları; oyuncu kadrosu, projeleri ve çalışma şartlarıdır.

 

 

 

Kadrosuna dahil olmak istediğiniz ajans hangisiyse iyice araştırma yapıp, başvuruda bulunabilirsiniz. Araştırmalarınız neticesinde birlikte çalışmak isteyeceğiniz ajansı seçmek adına, ajansların başvuru ve çalışma koşullarını web siteleri üzerinden araştırabilir, detaylı tüm bilgiyi edinebilirsiniz.

 

Herkes bir dönemde olsa bir ajansa kayıt olup ünlü olmak hayalini kurmuştur. Fakat bu süreç için en önemli hususun emek vermek olduğunu unuturlar. Oyunculuk hiçte düşündüğünüz kadar kolay değildir.

 

 

 

Gerçek anlamda oyuncu olmak istiyorsanız, oyunculuk sektörüne başlamanızın yanı sıra kendinizi geliştirmeniz dahilinde emeğinizin karşılığını rahatlıkla alacağınıza emin olabilirsiniz. Çünkü bu çabanız muhakkak farkedilecektir. Oyunculuk için ilk zamanlarda zorlanmanız çok normaldir fakat unutmayın ki kendinize r şeyler kattığınızı farkettiğiniz anda hedeflerinize gün gün daha da yaklaşmış olacaksınız.

 

Hiç deneyimi olmayan ve figüran olarak mesleğe başlayan bireylerin bile gün aşırı ilerlemelerine şahit olmuşuzdur.

 

 

 

Unutmamalıyız ki, emek vermeden ve sabır göstermeden sadece oyunculuk mesleği için değil hiç bir meslekte çokta tutunamazsınız. İmkansız gibi gözüken başarı hikayelerine kendinize güvenerek ve Cast Ajansınızı doğru seçerek başlayabilirsiniz.

 

Birçok Cast Ajansı olduğu için seçim yaparken zorlanmamız elbette ki normal.

 

 

 

Cast Ajanslarının belirli bir çalışma mantıkları vardır. Gelin bunlara hep birlikte göz atalım.

 

l  

Web siteleri üzerinden ön başvurularda bulunmanız gerekmektedir.

 

l  

Başvuruların olumlu ya da olumsuz tüm neticeleri kişi aranarak bildirilir.

 

l  

Seçilirseniz video ve fotoğraf çekimleriniz yapılır.

 

l  

Geçerli proje için uygun adayların sunumlarının yapılması gerekmektedir.

 

l  

Size en uygun olduğu kararlaştırılan proje ile ilgili tüm çalışmalar düzenli bir şekilde koordine edilir.

 

 

 

Ülkemizde ya da yaşadığımız şehirde 500 den fazla Cast Ajansı olsada Ajanslar Birliği’ne kayıtlı Cast Ajanslarının sayısı 20 bile değildir.

 

Bu nedenle size faydası olmayacak Cast Ajanslarından uzak durmanız gerekir.

 

Bu yüzden sizlere oyunculuk ajansları, reklam ajansları, modellik ajansları hakkında gerekli ve yeterli bilgileri edindirerek aklınızdaki soruları azda olsa çözebilmek adına sizlere Cast Ajanslarının en iyi olanlarını derledim. Gelin hep birlikte inceleyelim.

 

 

 

 

 

Bize Ulaşın