Survivor All Star 2022

Survivor All Star 2022

Survivor All Star 2022

Survivor All Star 2022

Survivor, dünyanın pek çok ülkesinde yayınlanan bir hayatta kalma yarışmasıdır. Yarışma yirmi kişinin ıssız bir adaya bırakılması ile başlar. Yirmi kişi iki takıma ayrılır ve bu takımlar farklı adalara yerleştirilirler. Adaya bırakılan bu yarışmacılara yalnızca su verilir. Yiyecek ve barınma ihtiyaçlarını kendilerini karşılar. Yapılan yarışmaların sonucu kazanan takıma barınma ve yiyecek ihtiyaçlarını karşılayacak alet ve edevatlar verilir. Ya da yarışmanın sonucunda kazanan takımdan kimse o hafta elenmez. Her hafta yarışmayı kaybeden takımdan ceza olarak birisi oy çokluğuyla elenir. Bu şekilde devam ederek kalan son kişi Survivor olur ve büyük ödülü kazanır. Günümüzde Türkiye’de Survivor All Star ismiyle yayınlanmaktadır.

Survivor All Star 2022 Dünyada Survivor olarak bilinen yarışmanın Türkiye versiyonunun yeni sezonudur. İlk bölümü 15 Ocak 2022 tarihinde yayınlanan yarışmayı Acun Ilıcalı ve Murat Ceylan isimleri sunmaktadır. Aynı zamanda program haftanın dört günü akşam kuşağında TV8 kanalında yayımlanmaktadır. Yarışmanın çekimlerinin yapıldığı ülke ise Dominik Cumhuriyeti’dir.

Survivor All Star 2022 Yarışmacıları

Survivor dünyada ilk olarak doksanlı yıllarda İngiltere’de Birleşik Krallık ’ta doksanlı yıllarda yayımlanmaya başlamıştır. Yarışma iki ayrı takımın iki ayrı adaya bırakılması ile başlar. Serinin orijinalinde yarışmacılara kazazedeler denir. Kazazedeler yani yarışmacılar yirmi kişidir. Bu yirmi kişi iki ayrı takıma bölünerek iki farklı adaya bırakılırlar. Bu adada kazazedelere yemek verilmez. Yalnızca hayatta kalmalarına yetecek kadar su verilir. Yarışmacılar yemek, temizlik ve barınak ihtiyaçlarını kendileri karşılarlar. Issız adada herkes hayatta kalma yeteneklerini sergileyerek barınak inşa eder ve yemek bulur. Yemeklerini avcılık ve toplayıcılık yaparak elde ederler. Yemek bulmanın bir diğer yolu ise takımlar arası yarışmayı kazanmaktır. Serinin orijinalinde haftada bir ödül oyunu düzenlenir. Bu ödül oyununun sonucunda kazanan takıma yiyecek veya erzak verilir. Ödül bunların dışında avcılık yapmaya yarayacak araç gereçler de olabilir. Genelde haftanın son günü dokunulmazlık oyunu oynanır. Bu oyunu kaybeden takım ada konseyine gider. Ada konseyine giden takım oy çokluğu ile aralarından bir kişiyi, genelde en zayıfı bazen sevilmeyen kişiyi, elerler. Elenen oyuncu yarışmaya veda eder. Bu şekilde devam ederek birkaç ay geçirilir. Oyuncu sayısı azalana kadar bu şekilde devam edilir. Oyuncuların sayısı başlangıç sayısının yarısının altına düştükten sonra takımlar dağıtılır. Bireysel oyunlara geçilir. Bireysel oyunlarda sistem aynı şekilde devam eder, ancak tek fark oyunları takımlar değil bireyler kazanırlar. Bu şekilde oyuncular her hafta oy birliği ile bir kişiyi eler. Son iki kişi kalana kadar bu şekilde devam edilir. İki kişi kaldıktan sonra elenecek kişiyi ve şampiyon yani Survivor olan ismi izleyiciler seçer.

Türkiye’de Survivor yayın hayatına ilk olarak 2005 yılında başlamıştır. Başlangıcından itibaren fikir babası ve Türkiye’ye uyarlayan kişi Acun Ilıcalı ismidir. Acun Ilıcalı 2005-2015 yılları arasında Survivor serisini kesintilerle ve aralarla farklı kanallarda yayınlamış, 2015 senesinde TV8 kanalına ortak olarak seriyi o yıldan günümüze kadar kesintisiz devam etmiştir. Dizi günümüzde TV8 kanalında Survivor All Star 2022 olarak yayınlanmaktadır.

Survivor All Star Gönüllüler Takımı Yarışmacıları

Survivor All Star gönüllüler yarışmacıları şu şekildedir:

-Gökhan Keser

-Ogeday Girişken

-Evrim Keklik

-Seda Ocak

-Yasin Obuz

-Anıl Berk Baki

-Berkan Karabulut

-Sude Burcu

-Berna Kekliker

-Sadık Ardahan Uzkanbaş

-Nisa Bölükbaşı

-Hikmet Tuğsuz

-Yağmur Banda

-Yunus Emre Özden

-Gizem Kerimoğlu

Survivor All Star Ünlüler Takımı Yarışmacıları

Survivor All Star ünlüler yarışmacıları şu şekildedir:

-Çağatay Atakan Arslan

-Âdem Kılıçcı

-Nagihan Karadere

-Aycan Yanaç

-Barış Murat Yağcı

-Merve Aydın

-Batuhan Karacakaya

-Sema Aydemir

-Furkan Kızılay

-Elif Yıldırım Gören

-Sercan Yıldırım

-Mert Öcal

-Birsen Bekgöz

-Parviz Abdullayev

-Ayşıl Özaslan

 

 

Bize Ulaşın