Mankenlik Ajansları

Mankenlik Ajansları

Mankenlik Ajansları

İnsanlar, iyi şartlar doğrultusunda yaşamlarını sürdürebilmek için iyi bir maddi gelirlerinin olmasını isterler ve bunun içinde farklı meslek grubu arayışına girerler. Bunun için her genç kızın hayalini kurduğu meslek olarak karşımıza çıkan mankenlik belkide en kolay ve güvenli yollardan birisi olarak karşımıza çıkar. Ama bu duruma sadece para gözüyle bakmamız çok yanlış adımlar atmamıza sebep olabilir. Onun haricinde bu işe başlamanın en güzel yanı manken ajanslarıdır. Bu ajanslarda genellikle firma ya da kıyafet reklamı yapılır. Manken ajanları seçimlerini yaparken ince eleyip sık dokuyarak istedikleri departmana en uygun kişiyi, en doğru adımlarla, en iyi şekilde yaparlar.

 

 

 

Peki gelelim manken ajanslarına nasıl başvuru yapabileceğimize…

 

Öncelikle ajansa başvurmadan önce kişinin kendine güveni ve yeteneğinin olduğuna dair kanıtı olması gerekmektedir. Aksi takdirde mankenlik ajanslarına başvuru yapsalarda mankenlikte yetenekli olmayan kişilerin, hayal kırıklığına uğramaları an meselesi olabilir ki bu sayı hiçte az değildir. Birde manken ajansları seçimlerini genellikle kusursuz insanlardan yana kullandıkları için bu hususta dış görünüş, boy ve kilo onlar için oldukça önemli bir role sahiptir.

 

Şimdi gelelim başvuru şartlarına;

 

l  

Başvuru için ajansların genellikle birçoğu ücret talep etmezler.

 

l  

Başvuruda yüzü kapatacak hiçbir aksesuarı istemezler.

 

l  

Başvuru esnasında kullanılacak olan fotoğrafların oldukça net ve yeterli sayıda olmasına özen gösterirler.

 

l  

Eğer 18 yaşından küçükseniz aileniz ile birlikte başvuru yapmanız şartı sunulur.

 

l  

Fiziksel özelliğinizin ön planda olması son derece önemlidir.

 

 

 

 

Manken Ajansları Ne İşe Yarar?

 

Ajansların ilk kriteri firmaların hazırlamış olduğu defileler için en uygun olan kıyafetlerin seçimini yapmak, izleyiciye veyahut provaya sunulacak olan defilenin ön hazırlığını kareografiye uygun yapmak ve seyirciye sunmaktır.

 

 

 

Manken ajansları öncelikle belirli seçimler yaparak defile için güzel bir sonuç çıkarmak isterler. Ardından bu çıkardığı yüzleri tekrar tekrar aktif olarak değerlendirirler ki yüzler daha da tanınıp, izleyicilere kendisine alıştırabilsin.

 

Yani kısacası mankenlik ajansıyla çalışan kişiler tanıdık yüz haline gelebilir ve istedikleri hedeflerine kolaylıkla erişebilirler. Fakat bu noktada seçeceğiniz ajansın güvenilirliği ve bilindik bir yer olması oldukça önemlidir. Unutulmamalıdır ki mankenlik ajansları, sizlere özellikle vermiş olduğu sağlıklı eğitimler sayesinde, sizleri başarı yolunda, güven çerçevesinde ve önünüze çıkan engellere takılmadan rahatlıkla ilerlemeniz için gerekli tüm desteği layığıyla sağlayacaktır.

 

Böylelikle seçilen doğru mankenlık ajansları sayesinde bireyler kendilerini doğru bir manken olmak ve çalıştığı ajansı memnun etmek için ortaya güzel projeler çıkarma sonucunda etkili bir sonuç izlemiş olur.

 

 

 

 

Manken ajanslarının çalışma stili ise şu şekildedir:

 

İlk olarak manken ya da model olmak isteyen bireylerin internet üzerinden başvuru formlarını doldurarak ajansın onları değerlendirip, iletişime geçmesini beklemeleri gerekmektedir.

 

Bu değerlendirmenin ardından olumlu ya da olumsuz neticeler kişiyi arayarak bildirilir. Başvurusu kabul edilen bireylerin kayıtlarının gerçekleştirilmesi için belirli bir kayıt tarihi belirlenir. Sonrasında birlikte planlanan çalışmaya başlayabilirler. Fakat bilinmelidir ki model ajansları mankenlik, ses sanatçılığı ve fotomodellikten oluşmaktadır. Oyunculuk alanında hizmet veren ajanslarsa muhakkak vardır. Fakat model ajansları bunlar arasında değildir.

 

 

 

 

Oyuncu olmak isteyen bireylerin, kendini geliştirmiş olan cast ajanslarına başvurmaları daha sağlıklı olacaktır. Bu sayede oyunculuk başvurusu yaparak sinema sektöründe kendini geliştirerek film oyunculuğunda yer alma şansına sahip olabilirler. Sinemada oyunculuk yapmak isteyen bir çok kişi oyuncu olmak için fiziksel özelliklerinden çekinerek dizi ya da filmde oyuncu olacak kadar güzel olmadığını düşünür. Oysa sinema filmlerinde binlerce insan rol aldığı için çok farklı karakterlere ve tiplere ihtiyaçları vardır. Bilinmesi gerekir ki bu hususta seçtiğiniz ajans sizi fiziksel özelliklerinize en uygun olduğunuzu düğündüğü bir sinema filmine yönlendirerek oyuncu olmak hayallerinizi gerçekleştirebilir.

 

Bize Ulaşın