İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinilir?

  • Anasayfa
  • İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinilir?
İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinilir?

İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinilir?

İş görüşmelerinde konuşma tarzımız, duruşumuz, mimikleri kullanışımız, el sıkış şeklimiz gibi her türlü durum dikkatle takip edilir ve bu tavırlar ve hareketler işe alım süreçlerimizi etkiler. Ancak bunların hepsinden önce işe alım sürecimizde oldukça büyük rol üstlenen şey ise fiziksel görünüşümüzdür. Görüşmeye uygun olarak giyinişimiz, aksesuarlarımız, saçlarımız gibi birçok unsur büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple iş görüşmesine giderken nasıl giyinilir sorusuna sizler için hazırladığımız yazımızda cevaplarınızı bulabilirsiniz.

İş görüşmesine çağrıldığınız zaman ön hazırlık süreciniz mutlaka olmalı. Konuşma tarzınız, kendinizi tanıtmanız gibi kriterlerden baka olarak ne giyeceğinize de karar vermeniz gerekir. Buna karar vermek için görüşmeye gideceğiniz şirket hakkında önceden kısa bilgi edinerek sana da uyacak kombini belirleyebilirsin. Mesleğiniz moda tasarım gibi bir şey ise sade, basit kıyafetler hayal kırıklığı yaratabilir. Bu sefer seni sen yapan, iddialı seçimler de yapabilirsin.

İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinilir?

Gömlekten vazgeçmek olmaz

Kadın, erkek fark etmez, herkesin gardırobunda olması gereken parça hiç kuşkusuz gömleklerdir. Özellikle iş görüşmeleri, kurumsal toplantılar ve yemeklerde vazgeçilmez gömlektir. Farklı renklerden gömleklerinizi çeşit çeşit pantolon veya eteklerle kombinleyip kendine hareket katabilirsin.

Çeşit Çeşit Bluzlar

Farklı renk ve çeşitlerde bluzlar ile kombinine hem şıklık hem canlılık katabilirsin. İş görüşmesine giderken, kışın kumaş pantolon ve topuklu botlar ile, yazın ise midi boy ince kumaş bir etek ve kısa topuklu ayakkabıların ile kombinleyebilirsin.

Her Zaman Her Yerde Kumaş Pantolon

Kumaş pantolonlar rahat ve klasik olmakla birlikte iş görüşmeleri için de en iyi seçimdir. Şık ve risksiz olması için tek renk, desenli veya kareli pantolon tercih edebilirsiniz. Ayrıca gömleklerden bluzlara, kazaklardan trikolara kadar her türlü üst stille rahatlıkla kombinleyebilirsiniz.

Şık Elbiseler

Her sezon gardırobumuzu işgal eden elbiseler iş görüşmeleri için ideal. Hem şıklık hem de rahatlık için elbisenizi günlük ayakkabı veya topuklu ayakkabılarla kombinleyebilirsiniz. Ayrıca serin günlerde canlılık katmak için renkli bir hırka veya desenli bir ceket giyebilirsiniz.

Kurtarıcılardan Birisi; Ceketler

Ceketinizle bütün kıyafetlerinizi klasik gösterebilir ve zamansız şıklığı yakalamanıza yardımcı olabilirsiniz. Soğuk havalarda iş toplantılarında en büyük kurtarıcınızdır. Bahar aylarında giyilebilecek şekilde yapılmış ince kumaş ceketler de kullanışlı olmaktadır. Gömlek veya kıyafetlerle kombinlenebilen ceketler sizi daha güvenilir ve ciddi gösterecektir.

 Hem Şık Hem Zarif Olmak İçin; Etek

Yazın güzel havalarda kısa kollu bir üst veya soğuk kış günlerinde bir kazak olsun, iş görüşmelerinde rahat, şık ve zarif görünmenizi sağlayacak etekler giyebilirsiniz.

Bize Ulaşın