Dizi ve Filmlerde Rol Almak

Dizi ve Filmlerde Rol Almak

Dizi ve Filmlerde Rol Almak

Teknoloji ve İnternet çağında mesleklerin popülaritesi de değişti. Geçmişte çocuklar için ilk akla gelen meslekler arasında doktor, öğretmen, mühendislik gibi meslekler yer alıyordu. Şu anda oyunculuk, mankenlik gibi meslekler tercih edilmektedir. Bu tür tercihler çocuklarda değil yetişkinlerde de görülmektedir.

Tam zamanlı çalışanların yanı sıra yarı zamanlı çalışanlar da var. Bazı insanlar ana mesleklerinden ek gelir elde etmek için küçük roller oynarlar. Dizi ve filmlerde rol almak için cast ajanslara kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Cast ajanslarının işi, yapım şirketlerine uygun katılımcılar bulmaktır.

Dizi ve filmlerde rol almak için çoğu temsilci, çevrimiçi olarak ilk başvuruları internet üzerinden kabul eder. Bu da adaylara büyük kolaylık sağlıyor. Çünkü geçmişte küçük yerlerde yaşayan insanlar oyuncu olabilmek için ilk aşamada şehir değiştirmek zorunda kaldılar.

Bir cast ajansına çevrimiçi kayıt yaptıran kişiler ajans tarafından çağırıldığı zaman gidip görüşme yapabilirler. Bu görüşmelerde bazen sonuçlar hemen alınabilir. Ayrıca bazı görüşmelerde başvuru sahibinin rolü önceden belirlenir. Bazı cast ajansları adaylarından doğaçlama yapmalarını ister. Bu tercih değişkenlik gösterebileceği için önceden net bilgi almak mümkün değildir. Adayları her türlü talep doğrultusunda hazır olması gerekir.

Reklam filmleri veya diğer küçük işlerle uğraştığını ve ilgilendiğini adaylar kanıtlamalıdır. Asıl olan işe bu işler başlanıldığı gibi yeteneklerinizi geliştirmektir. Dikkatli olan oyuncular, yapımcılığından yönetmene kadar herkesin dikkatini çeken öğrenme sürecini asla durdurmaz.

Bize Ulaşın