Cast Ajanslarına Başvuru Nasıl Yapılır

  • Anasayfa
  • Cast Ajanslarına Başvuru Nasıl Yapılır
Cast Ajanslarına Başvuru Nasıl Yapılır

Cast Ajanslarına Başvuru Nasıl Yapılır

Sizde televizyon dünyasının o ışıltı hayatına atılmak istiyorsanız bir cast ajansına başvurmanız gerekir. Ajansa başvurmak için öncellikle bir resminiz olması gerekmektedir. İnternet yolladığınız resimlerinizin belli bir kuralları vardır bunlar;

Fotoğraflarınız belirgin şekilde olmalıdır.

Resminiz jpg uzantılı olmalı ve boyutu da 250 KB boyutlarında olmalıdır.

Başvurularınız da kullandığınız fotoğraflar sizi en iyi şekilde yansıtmalıdır. 

Fotoğraf çekilirken, yüzünüzü kapatacak aksesuarlar kullanmamalısınız. Aksi halde başvuru formunuz incelenmeden askıya alınabilir.

Başvuracağınız ajansların internet sitelerinde başvuru formları bulunmaktadır. Bu formda size ait olan bilgiler istenmektedir.(göz rengi, kilo, boy, telefon no, doğum tarihini vs…) Bu formlar aracılığıyla başvurunuzu yapabilirsiniz.

Cast ajansına başvuru yapacağınız alanlarda önemli olmaktadır. Mesela mankenlik alanında başvurmak istiyorsanız vücut ölçüleriniz uygun olmalıdır. Ya da profesyonel rollerde oynamak istiyorsanız oyunculuk hakkında belli kurumlarda eğitim almanız gerekmektedir.

Eğer başvuran kişinin yaşı 18 değilse ailesinin resmi olarak onaylaması gerekmektedir. 

Başvurmak için bazı ajanslar ücret talep ederken bazıları ise her hangi bir ücret talep etmezler

Başvurduğunuz cast ajansları sizleri belli ölçütlerde değerlendirip en geç bir hafta içerisinde size sms,mail veya telefon yoluyla geri dönüş yapacaktır. Olumlu dönüşler sonrası kesin kayıt yapılır. Oyuncuların başvurduğu cast ajanslarının çeşitli kriterleri vardır bunların başında yetenek ve kendine güvenme özellikleridir.

Başvuru formları üç aşamalı olarak cast ajanslarına başvuranların karşısına çıkar. Bunlardan ilki kimlik bilgileriniz ve iletişim bilgilerinizdir. Bunları eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.

İkinci aşama ise hangi kategoride cast ajansına kayıt olmak istediğinizi seçiyorsunuz.(Dizi, sinema, müzik, dans vs…)

Son aşama ise fotoğraflarınız, videolarını yükleyeceğiniz bölümdür.

Başvurduğunuz ajanslar size iş garantisi vermezler. Bu sizin yeteneğinize ve azminize kalmış bir husustur.

 

Bize Ulaşın